Heidemühle Fahrenwalde

Die Wassermühle wurde nach Ende des 30jährigen Kriegs durch die Schweden errichtet. Sie war bis 1949 als Getreidemühle in Betrieb. Der heutige Gastronomiebetrieb bestand bereits als Krug während der Betriebszeit.

In der Mühle sind Teile der Technik und das Wasserrad erhalten. Oberhalb befindet sich ein Stauteich.
Die Mühle befindet sich in privatem Besitz.

Młyn wodny został zbudowany przez Szwedów po zakończeniu wojny trzydziestoletniej. Funkcjonował jako młyn zbożowy do 1949 roku. Obecny lokal gastronomiczny istniał już jako karczma w okresie, gdy młyn był jeszcze czynny.

W młynie zachowały się fragmenty wyposażenia technicznego oraz koło wodne. Powyżej znajduje się zbiornik retencyjny.
Młyn jest własnością prywatną.