Młyn Dworcowy

Młyn Dworcowy został zbudowany około 1910 roku przez Tomasa Burleina w miejscu wcześniejszego, spalonego młyna jako młyn zbożowy. Początkowo był napędzany turbiną Francisa. W latach 20. i 30. XX wieku, w ramach modernizacji, wybudowano maszynownię z silnikiem parowym. Później młyn działał na napędzie elektrycznym. W 2008 roku młyn został wyłączony z eksploatacji. Od 30 grudnia 2008 roku znajduje się pod ochroną konserwatorską.

Technika młynarska zachowała się w całości. W młynie znajduje się między innymi walcarka, łuszczarka, sita płaskie, aspirator oraz sortownik. Młyn można zwiedzać po wcześniejszym zgłoszeniu.

Młyn Dworcowy jest własnością prywatną.

Die Lohmühle wurde um 1910 von Tomas Burlein anstelle einer früher ausgebrannten Mühle als Getreidemühle errichtet. Zunächst wurde sie mit einer Francis-Turbine angetrieben. In den 1920er und 1930er Jahren erfolgte im Zuge einer Modernisierung der Bau eines Dampfmaschinenhauses. Später arbeitete die Mühle mit einem elektrischen Antrieb. Im Jahr 2008 wurde die Mühle stillgelegt. Seit dem 30.12.2008 steht sie unter Denkmalschutz.

Die Mühlentechnik ist vollständig erhalten. In der Mühle sind unter anderem ein Walzenstuhl, eine Schälmaschine, ein Plansichter, ein Aspirateur sowie ein Trieur vorhanden. Die Mühle kann nach vorheriger Anfrage besichtigt werden.

Młyn Dworcowy befindet sich in privatem Besitz.